«Від відлагодженого механізму влади залежить формування майбутнього держави»

Віктор Пинзеник: Україні найбільше бракує політичної моралі і волі на зміни

20.08.2012
На 21-році незалежності Україні найбільше бракує політичної волі на зміни і моралі у політичному середовищі. Про це заявив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник у коментарі ІА ZIK до річниці незалежності України.
«Українська економіка – це економіка, що поки що не відтворила обсяги офіційної економіки до появи незалежної України. Хоча за масштабами реальної економіки, яка включає в себе й неофіційну частину, вона вже перевищила її. Це значною мірою оновлена економіка, яка стала більшим чином пристосованою до запитів як внутрішнього, так і зовнішнього ринків та здатна тримати позиції у непростій конкуренції. Вона належить до дуже відкритих економік. Її експорт (товари і послуги) становить 50% до ВВП, імпорт – 54%. Наші підприємства працюють у нових економічних умовах і за новими економічними правилами», – сказав він.
Головною хворобою, на думку Віктора Пинзеника, продовжує залишатися незавершене реформування багатьох економічних систем. Це не тільки перешкоджає масштабним інвестиціям, динамічному розвитку економіки, створенню мільйонів нових робочих місць, але й спотворює сигнали поведінки. «В окремі періоди підриваються фундаментальні цінності, вкрай важливі для нормального функціонування економіки. Нинішня невизначеність (непрогнозованість) обмінного курсу – це не той якір, що може привабити внутрішнього і зовнішнього інвестора», – вважає екс-міністр фінансів.
За його словами, прогрес країни дуже часто був не продуктом усвідомленої політичної поведінки, а наслідком надзвичайно серйозного ускладнення економічної ситуації, а це не найкращий шлях поступу.
«Відсутність політичної волі на зміни, небажання говорити з людьми, а найголовніше приймати необхідні рішення, у тому числі непрості – найсерйозніший український дефіцит. Другий, пов’язаний з ним і все наростаючий дефіцит, – це дефіцит моралі. Ні, не в суспільстві, а у політичному середовищі, що обирається нами, та у сформованих цим середовищем інститутах влади. Влада – це не місце для захисту особистих бізнес-інтересів чи створення власного бізнесу. Це, в першу чергу, відповідальність перед своїми співвітчизниками. Ми всі зобов’язані пам’ятати про природне призначення влади – служити людям», – підкреслив Пинзеник.
«Люди стомилися. І, напевно, слово «реформи» багатьох уже не радує. Але ніхто, крім нас самих, ситуації не зарадить. Останніми роками ми переживаємо доволі непрості часи. Проблеми, про які мені доводиться часто говорити, не на поверхні. Але це не значить, що їх немає. І говорити про них треба тоді, коли вони не прорвали на поверхню. Це не є питанням без відповіді. В економіці не буває ситуації, з якої немає виходу. Наші проблеми неминуче будуть розв’язані. Життя змусить. Змусить воля наших громадян до кращого і прогнозованого майбутнього», – заявив він.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поляСпілкування

Гриценко Володимир Андрійович :
Шановний Вікторе Михайловичу, скажіть будь ласка, якою ціною велася політика фіксованого валютного к ...

Віктор Пинзеник: Шановний Володимире Андрійовичу! Навряд чи скажу зараз більше, ніж сказав у своїй статті &quo ...

Бут Валентин Вікторович :
Як я розумію, протиснувши бюджет 2015, уряд взяв курс на дефолт. Якщо так, то часу виправити той кур ...

Віктор Пинзеник: Шановний Валентине Вікторовичу! Сьогодні немає сенсу говорити про щось, не вирішивши головного - здатності держави фінансувати видатки. Ця здатність втрачена у зв'язку з ве ...

Колпакчи Олег Валентинович :
Прокомментируйте пожалуйста эту реформу ЕСВ.
Особенно интересно ваше мнение об источнике (я и
...

Віктор Пинзеник: Шановний Олеже Валентиновичу! Мені важко зрозуміти рішення щодо ЄСВ в умовах, коли нестача коштів у Пенсійному фонді цього року оцінюється майже у 100 млрд. грн. А бюджет, ...

Відео