«З фальшивими грішми багатшим не станеш»

Статті / Інтерв'ю

Новини у форматі RSS
21.10.2021
LB.ua
Він знає, чому, попри значний потенціал на початку незалежності, ми досі не можемо досягти рівня життя 1991 року. Бо був не лише свідком, але й учасником багатьох знакових подій. 
Міністр фінансів і віцепрем'єр кількох урядів України, народний депутат України 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8-го скликань Віктор Пинзеник розповідає про тенденції, що й досі впливають на наше життя. «Багатство деяких людей виникло на інфляції. Інфляція – це хороший канал збагачення», – каже він і переконує, що гіперінфляції в 1990-ті можна було уникнути. А ще зазначає, що влада України досі не зробила висновків з кризи 2008 року і це далі загрожує розвитку економіки. Однак при цьому позитивно оцінює певні кроки нинішнього керівництва. «Ринок землі – велика заслуга чинної влади», – наголошує він. А ще Віктор Пинзеник розповідає, чому ми досі маємо проблеми з газом і що потрібно, аби позбутися їх надалі. 
Про все це в інтерв'ю Віктора Пинзеника для LB.ua в рамках спецпроєкту "Уроки Незалежності".
02.08.2019
Екс-міністр фінансів Віктор ПИНЗЕНИК, який був запрошений як один із викладачів на тренінг для новообраних депутатів від «Слуги народу» в Трускавці, «у більшості» слухачів побачив бажання вчитися. Про свої враження він написав у Facebook. Від оцінок і узагальнень за підсумками зустрічі він відмовився, аргументувавши це так: «Було б передчасно і неправильно». «Чи сподівався я чогось навчити знову за одну зустріч? Взагалі, я вже давно не вчу в традиційному розумінні. Завжди намагаюся навчити і змусити думати, шукати рішення, обґрунтовувати їх. Звичайно ж, це неможливо зробити за одну, дві або більше зустрічей або дискусій», — пояснив він.
29.09.2017
«Премьер называет главный финансовый документ на 2018 г. бюджетом «роста и экономического развития». Но мне трудно согласиться с этим «ярлыком». Как и наслаждаться будущим экономическим развитием. Ибо последнее прогнозируется на уровне 3%, после спада на 6,6% и 9,2% соответственно в 2014 и 2015 гг.», - начинает беседу с нами бывший вице-премьер и экс-министр финансов и экономики, народный депутат Виктор Пинзеник.
14.09.2017
Потрібно зрозуміти беззаперечну істину: не можна спожити те, чого немає. Для того, щоб спожити, потрібно виробити. А ми не виробляємо стільки, як США і Канада. Тому, якщо ми хочемо вийти на європейські стандарти, маємо вивести економіку на відповідний рівень. Детальніше - в  інтерв'ю для видання "Персона"
01.10.2015
"ФрАза" 
Что происходит с украинским бюджетом? Возможно ли создание в Украине контрактной армии? Не станут ли эти местные выборы еще одним серьезным испытанием для нашей страны и, наконец, когда Украина перестанет жить в долг? Об этом и многом другом в эксклюзивном интервью «фрАзе» рассказал депутат Верховной Рады Украины четырёх созывов, председатель партии «Реформы и порядок» (1997-2010), дважды вице-премьер-министр Украины (1992—1993), 1-й вице-премьер-министр Украины (1994—1995), дважды министр финансов (2005—2006, 2007—2009) Виктор ПИНЗЕНИК.
23.09.2015
Боргова криза не є породженням останніх років. Борги формувалися починаючи з 2008 року і зумовлені небажанням реагувати на виклики, що стояли і стоять перед країною. Але найбільший приріст боргу відбувся минулого року – 516 млрд.грн. Майже 300 млрд.грн. зумовлено девальвацією гривні. Решта не мають відношення до зростання курсу, бо це гривневі борги.
17.09.2015
Представлена громадськості домовленість щодо реструктуризації зовнішніх боргів України, що включає списання його частини (20%), насправді такого списання не містить. У цьому легко переконатися, заглянувши у відповідний урядовий документ. Так, реструктуризацію боргів там знайдемо, а от декларованого прощення боргів немає.
16.03.2015
Україна отримала перший транш від МВФ, прийняла ряд болісних змін до Закону «Про державний бюджет», низку рішень, що змінили пенсійне законодавство. Залишається ще багато невирішених питань. Серед яких і енергетична залежність країни, і несприятливі умови для розвитку бізнесу.
Саме про ці фактори кореспондент Укрінформу говорив з народним депутатом колишнім першим віце-прем'єр-міністром України (1994-1995), колишнім міністром фінансів (2005-2006, 2007-2009) та відомим економістом Віктором Пинзеником
02.03.2015
Не знаю жодного серйозного експерта чи авторитетної організації, яка б у своїх оцінках економічної ситуації в Україні прогнозувала цьогорічний курс гривні на рівні, який ми спостерігаємо останніми днями. Наша країна є, на жаль тим місцем, де прогнози - вкрай невдячна справа. Бо коли їх роблять, фахівці орієнтуються на професійну, адекватну та відповідальну поведінку. А тут ми взагалі непрогнозовані. Чому ж лихоманить гривню?
13.02.2015
Мене вже важко чимось здивувати в українській політиці, але деякі голосування протягом останніх днів вражають навіть мене. Скільки пафосу, скільки емоцій завзятих поборників корупції, коли голосувався закон щодо антикорупційного бюро! Та від самих цих емоцій корупція мала б крізь землю провалитися! Але вже через півгодини голосувався інший закон – стосовно державного приватного партнерства. Яке відношення він має до проблем корупції – кожен може судити сам.
20.01.2015
Екс-міністр фінансів України, екс-віце-прем'єр Віктор Пинзеник є депутатом Верховної Ради від "Блоку Порошенка" (№17 у списку). Тому він може собі дозволити говорити про дії Уряду відверто. Журналіст LB.ua попросив його проаналізувати виконання минулорічного бюджету та оцінити текст бюджету на 2015 рік, а також хід економічних реформ.
12.07.2014
LB.ua
"Я не можу спокійно чути репліки на кшталт: "чи виживемо ми без сходу". А вони — це хіба не ми? Крим — це ми, Донецьк — це також ми. Можна прожити без будь-якого виробництва — все можна зараз у світі купити. Але я ще раз наголошую, що не можна загрози втрати територій оцінювати тільки з економічної точки зору".
20.06.2014
Ми переживаємо вкрай непростий період. Перед нами – надзвичайно серйозні виклики. Але це й унікальний шанс для змін, для прориву. Суспільство висловило феноменальну волю до такого прориву. Наші громадяни добиваються не просто і не тільки зміни облич через дострокові вибори Президента, Верховної Ради України. Не менш важливим є зміна системи організації влади, правил її побудови, функціонування, взаємодії окремих її елементів. Без такої зміни те, що зараз називають повним перезавантаженням влади, дуже легко перетвориться у те, що скоро називатимуть недоперезавантаженням, або, якщо комусь це більше подобається, - перенедозавантаженням. Дуже і дуже цього не хотілося б.
06.09.2013

Зеркало недели

Виктор ПИНЗЕНИК в интервью ZN.UA рассказал чем обоснована нереальность нынешнего госбюджета и почему ему нужен секвестр, о несправедливости нынешних "справедливых" цен на газ для населения и системных изъянах государственной социальной политики, чем чревато дальнейшее наращивание государственного долга и какие существуют возможности сбалансирования главной государственной сметы страны.

14.06.2013
«Главком»
Від закликів економіка не росте! Від добрих побажань – також. Можна скільки завгодно говорити, що економіка буде рости, але від цього рости вона не буде. Ми маємо результати першого кварталу: -1,1%.  Мінус не стає плюсом без дій. Економіка не має підстав для росту.
14.02.2013
"Високий замок"
Без припинення порочної практики «жебрацтва» не бачу сенсу в кредитах. Вони тільки маскують проблеми, які не зникають, а лише поглиблюються. Сенс у кредитах є, коли країна здійснює кроки, що в майбутньому знімають її з цього «кредитного наркотика». Однак цей кредит нам потрібен. Без перекредитування не вдасться втримати ситуацію. Протягом цього року треба повернути 60 мільярдів доларів зовнішнього боргу, а резерви — лише 25 мільярдів. Арифметика явно не в’яжеться. Без нових кредитів у цій ситуації не обійтись.
19.12.2012
Співпраця в економічній сфері з іншими країнами – це правильне, прагматичне бажання наших співвітчизників. Бо від цього залежить стан нашої економіки, наше життя. Та чи така співпраця ховається за фасадами Митного союзу, до якого нас так наполегливо намагаються втягнути?
30.11.2012
Віктор Пинзеник підтверджує, що ситуація рухається в бік погіршення. Відомий економіст і урядовець зі стажем впевнений, що влада «малюватиме» райдужні цифри і далі, а політика Національного банку несе загрози для безпеки країни. Про це, а також про кроки, які наближують Україну до Греції, про можливість шокової девальвації гривні та про плани своєї політичної сили Пинзеник розповів в інтерв’ю «Главкому».
13.11.2012
ЛІГАБізнесІнформ
Страна не может избежать сокращения расходов. Логика такого сокращения проста и понятна нашим гражданам - логика приоритетов. В обязательном порядке должна быть сохранена социальная защита малообеспеченных граждан. Крайне важно, как я это предлагал в своей докладной записке правительству, будучи министром финансов, начать с власти, продемонстрировать ее готовность идти на самоограничение.
09.11.2012
"Корреспондент"
Есть вещи, которые экономисты просто не обсуждают. Это касается и обменного курса, и жизни в долг. Все рецепты давно известны. Другое дело, что на эти изменения нет политической воли. Второй блок решений касается инвестиционного климата. Все, что мешает инвесторам, мешает их работе, создает неоправданные риски, должно быть выброшено на свалку истории.

Статті 1 - 20 з 60
Початок | Попер. | 1 2 3 | Наступ. | КінецьВсіСпілкування

Гриценко Володимир Андрійович :
Шановний Вікторе Михайловичу, скажіть будь ласка, якою ціною велася політика фіксованого валютного к ...

Віктор Пинзеник: Шановний Володимире Андрійовичу! Навряд чи скажу зараз більше, ніж сказав у своїй статті &quo ...

Бут Валентин Вікторович :
Як я розумію, протиснувши бюджет 2015, уряд взяв курс на дефолт. Якщо так, то часу виправити той кур ...

Віктор Пинзеник: Шановний Валентине Вікторовичу! Сьогодні немає сенсу говорити про щось, не вирішивши головного - здатності держави фінансувати видатки. Ця здатність втрачена у зв'язку з ве ...

Колпакчи Олег Валентинович :
Прокомментируйте пожалуйста эту реформу ЕСВ.
Особенно интересно ваше мнение об источнике (я и
...

Віктор Пинзеник: Шановний Олеже Валентиновичу! Мені важко зрозуміти рішення щодо ЄСВ в умовах, коли нестача коштів у Пенсійному фонді цього року оцінюється майже у 100 млрд. грн. А бюджет, ...

Відео